Навіны

Моладзь варонежскага Факела пачатку сезон з буйнога паражэння

Падапечныя Сяргея Сопнева саступілі «Хіміку" з лікам 0: 4.

Моладзевы склад «Факела» прайграў Навамаскоўск «Хіміку" з лікам 0: 4 у стартавым туры першынства зоны «чарназем'е» у суботу, 11 красавіка. Варонежцы прапусцілі па два галы ў двух паловах сустрэчы.

У стартавым складзе «Факела-М» выйшлі два футбаліста, падпісаныя клубам падчас зімовага трансфернага перыяду. Георгій Баця і Уладзіслаў Паршиков занялі месцы ў паўабароне. У сярэдзіне першага тайма гаспадары двойчы паразілі вароты маладых Варонежцаў. Свае галявыя моманты падапечныя Сяргея Сопнева не рэалізавалі. У другой палове гульні гульцы «Факела-М» дзейнічалі агрэсіўней, аднак забіць не змаглі. Пасля ўдару Артура Арустамяна мяч трапіў у руку абаронцы гаспадароў, але суддзя не адважыўся прызначыць пэнальці. А ў канцоўцы матчу госці двойчы памыліліся і дазволілі «Хіміку» давесці перавагу да чатырох мячоў.