Хакеісты Россошь згулялі самы выніковы матч сезона

У паўторнай гульні з «Дынама-Раўбічы» маладзёжка «Бурана» перамагла 8: 4.

Хакейны клуб «Россошь» на хатняй пляцоўцы выдаў самы выніковы мачтаў сезона ў сераду, 28 студзеня.

На дваіх з «Дынама-Раўбічы» зь Беларусі каманды закінулі 12 шайб - маладзёжка «Бурана» перамагла з лікам 8: 4.

У папярэдніх гульнях з удзелам россошанцев максімум было 11 шайбаў (на выездзе ў пачатку сезона абгулялі «Драгуны» 7: 4 і ў снежні саступілі «яльцоў» 5: 6).

У адрозненне ад першай гульні тура (4: 1), у якім лік адкрылі хакеісты «Россошь», у гэты раз гаспадарам давялося адыгрывацца. Ужо на 8-й хвіліне лік быў 0: 2. Спачатку Віталя Пантыкина раздрукаваў Віктар Гаўрыленкі. А менш чым праз хвіліну Яўген Астанков адправіў у сетку другую шайбу.

Да гонару россошанцев, да перапынку яны змаглі не толькі адыграцца, але і выйсці наперад. Галы забілі Аляксандр Николишин, Даніла Слесараў і Андрэй Белозеров.

Дынамаўцы вярнулі роўнасць на табло на 23-й хвіліне дзякуючы шайбе Івана Коташенко. Але праз паўхвіліны Мікіта Букия зноў вывеў маладзёжку «Бурана» наперад - 4: 3. На 33-й і 35-й хвілінах перавагу да трох шайб давялі Уладзіслаў Мозжаков і Аляксей Яцына.

А на 47-й хвіліне брамніку гасцей давялося двойчы даставаць шайбу з сеткі. Сёмую шайбу «Россошь» закінуў Сяргей Іваноў, а восьмую - Андрэй Куўшынаў. Да канца матчу дынамаўцы намаганнямі Аляксандра Варашылава толькі змаглі скараціць разрыў да чатырох галоў.

У бягучым сезоне россошанцы ўжо закідвалі 8 шайбаў - у самым першым матчы чэмпіянату, выйграўшы ў «Крышталя» з Электрасталі з лікам 8: 2.

З актывам 124 ачкі за 52 матчу «Россошь» умацавала лідэрскія пазіцыі ў канферэнцыі «Захад» першынства МХЛ. У асноўных канкурэнтаў «Локо-Юніёр» і «Дзмітрава» па 117 ачкоў і адной гульні ў запасе.

Наступныя матчы маладзёжка «Бурана» правядзе таксама на хатняй пляцоўцы. У пятніцу і суботу, 30 і 31 студзеня, сіне-белыя прымуць «Жальгірыс».