ХК Россошь выйшаў у чвэрцьфінал Кубка Рэгіёнаў

Супернікамі клуба з Варонежскай вобласці стануць краснадарскія «Беркута Кубані» або яраслаўскі «Локо-Юніёр».

Хакейны клуб «Россошь» стаў чвэрцьфіналістам Кубка рэгіёнаў сезону-2013/14.

Нагадаем, у першым раўндзе плэй-оф Маладзёжнай хакейнай лігі (група «Б») фарм-клуб варонежскага «Бурана» ўступіў у бітву з ХК «Зеленоград». Двойчы перамогшы ў Падмаскоўі (2: 1 і 6: 1), падапечныя Андрэя Лунёва зрабілі сур'ёзную заяўку на выніковы поспех, аднак хатняе паражэнне з лікам 2: 7. не дазволіла ім завяршыць серыю ў самыя кароткія тэрміны.
Зрэшты, лакальная няўдача не выбіла россошанцев з каляіны, і чацвёрты паядынак супрацьстаяння застаўся за імі. У самым пачатку другога перыяду іх вывеў наперад Андрэй Белозеров, які адзначыўся магутным і дакладным кісцевая кідком практычна ад сіняй лініі. Аднак лідзіравалі гаспадары нядоўга, і на 27-й хвіліне латвійскі абаронца «Зеленаграда» Імантс Лещев здолеў аднавіць раўнавагу - 1: 1.
Кошт зноў змяніўся ў дэбюце трэцяга перыяду. Гэта славацкая форвард Лукаш Поточек (у пратаколе матчу і гэты гол чамусьці запісалі на Лещева) з двух спроб прабіў галкіпера Росашанскага каманды Сямёна Рабава. Але захаваць мінімальную перавагу да фінальнай сірэны зеленоградцам не ўдалося. На 54-й хвіліне самым кемлівым ў таўханіне каля брамы гасцей апынуўся Дзмітрый Сямёнаў, які пераклаў сустрэчу ў овертайм - 2: 2.
У дадатковы час «Зеленоград» цалкам мог схіліць вагі на свой бок, аднак ўпэўненыя дзеянні Рабава сталі таму перашкодай. А на 69-й хвіліне ў матчы і ўсёй серыі была пастаўлена кропка. Уладзімір Мудрацоў класнай перадачай праз усю пляцоўку адправіў да брамы суперніка Руслана Рубцова, яго кідок галкіпер гасцей Аляксандр Любавске адбіў, але Зміцер Крываносаў дабіў адскочыў шайбу ў сетку - 3: 2.
Свайго суперніка па чвэрцьфінале «Россошь» даведаецца заўтра, 3 сакавіка, пасля заканчэння пятага матчу серыі ХК «Дзмітраў» - «Плаціна-Кішынёў». У выпадку поспеху падмаскоўнай каманды, наш клуб пазмагаецца з пераможцамі заходняй канферэнцыі, Краснадарскім «Беркута Кубані». Калі ж поспех усміхнецца прадстаўніку Малдавіі, то россошанцам трэба будзе згуляць з яраслаўскім «Локо-Юніёр».